Anti-Monopoly Bonanza!

Jeżeli podobało się Tobie przesłuchanie Marka przed komisją Kongresu w 2018 roku, to na pewno będzie się Tobie podobała globalna ofensywa antymonopolowa która właśnie toczy się przeciw BigTech.

EU! Komisja Europejska rozpoczęła postępowanie antymonopolowe przeciwko Amazon w związku z korzystaniem z pozyskanych przez firmę poufnych danych o konsumentach w celu sprzedaży wybieranych przez siebie produktów.

Chiny! Chińska komisja antymonopolowa wytypowała listę podmiotów, które będą przedmiotem postępowań w związku z budowaniem nadmiernie silnej pozycji rynkowej przez gigantów Internetu. na celowniku m.in. Alibaba, Tencent, Pinduoduo. Co? Nie spodziewaliście się, że Chińczykom mogą przeszkadzać za silne spółki technologiczne?

Indie! Indyjska komisja ochrony konkurencji rozpoczyna postępowanie przeciwko Google w sprawie nadużywania pozycji dominującej poprzez m.in. nieuczciwe promowanie Google Play i płatności przez tę platformę.

Francja! French Autorité de la Concurrence (ADLC) rozpoczyna postępowanie przeciwko Apple w sprawie naruszenia prywatności przez iOS14. Najnowsza aktualizacja wymaga od deweloperów, aby Ci pobierali od użytkowników zgodę na śledzenie ich aktywności w aplikacji, nawet jeżeli nie ma to żadnego związku z samą aplikacją.

Wolny rynek! 165 firm złożyło do Komisji Europejskiej wniosek o pilne wszczęcie postepowania antymonopolowego przeciwko Google w związku z nieuczciwym promowaniem w wynikach wyszukiwania własnych usług wyszukiwarki. Wśród sygnatariuszy m.in. Yelp, Expedia, Trivago, Kelkoo, Stepstone oraz Foundem.

Jak wszyscy to robią, to może też sam jakiś pozwik strzelę?

Ufff! A to tylko ostatni miesiąc.